Exkurze do Labyrintu Divadla DRAK

V pátek 14. června jsme se společně s celou třídou vydali na exkurzi do Labyrintu Divadla DRAK. Součástí dopoledního programu bylo celkové seznámení se s celým prostorem, jeho funkcí a možnými aktivitami. Následovala i praktická část, kdy jsme si mohli sami vyzkoušet vést loutky nejrůznějšího typu a velikosti. Prošli jsme si také aktuální expozici, která je poctou Petru Matáskovi (bývalému scénografovi Divadla DRAK).

Poté jsme, v další části Labyrintu, zhlédli výstavu výtvarnice a ilustrátorky dětských knih Daisy Mrázkové. Zde jsme měli příležitost poznat nejrůznější, nám doposud neznámé, výtvarné techniky, prolistovat si její knihy a dokonce si i výtvarně „zatvořit“.

Na závěr jsme navštívili prostor, kde jsme v různých interaktivních koutcích mohli více poznat práci v divadle, vyzkoušet si scénografii, kostýmní návrhářství, osvětlovací techniku, hudební doprovod i si zahrát celé představení.

Přesto, že je tento prostor určen především menším dětem, jsme si s velkou chutí a nadšením vše vyzkoušeli a užili si velice příjemné dopoledne.

Markéta Laczková (3.D)